12 krásnych právd o živote, na ktoré by sme nemali zabúdať

Toto je jednoduché čítanie, vďaka ktorému si spomeniete na krásnu pravdu o živote. Rýchle nakopnutie, keď je váš deň fádny alebo sa situácia zhoršila.

 

Pamätajte na týchto 12 krásnych právd o živote skôr, ako sa vzdáte:

 

1. Dostanete jednu šancu

Neexistuje tlačidlo reštartu. Minulosť sa nedá vrátiť späť. Všetko, čo môžete urobiť, je snažiť sa žiť čo najlepšie, pretože táto jedinečná príležitosť zvaná život, ktorú ste dostali, netrvá večne.

Preto by ste si nemali robiť starosti, keď vás odmietnu alebo zlyháte. Každý z nás v tomto živote dostane iba jednu šancu a v okamihu, keď si uvedomíte, že život netrvá večne, sa prestanete ľutovať a môžete naplno žiť.

 

2. Odpovede sú priamo pred vami

Ľudia väčšinou prepadajú ilúzii, že im chýbajú nejaké znalosti, triky alebo stratégia. Nie je to tak.

Odpovede, ktoré potrebujete, prichádzajú skúsenosťami a už poznáte väčšinu riešení svojich problémov. Výzvou je, že hoci poznáte riešenia, vedome ste ich neprijali.

Prečítajte si tiež: Choďte do toho alebo od toho. Vykašlite sa na skúšanie

 

3. Slová majú moc

Slová môžu byť hovorené či písané a na médiu nezáleží – záleží iba na slovách, ktoré dávate.

Slová dokážu väčšinu povedať za vás. To, čo dosiahnete, do koho sa zamilujete a kde pracujete, sú všetko výsledky, ktoré vychádzajú z vašich slov.

Rešpektujte slová. Naučte sa slová. Používajte slová. Hlavne nepodceňujte písané slovo.

 

4. Vaša kariéra vás nedefinuje

Sme viac ako naša kariéra. Komukoľvek, kto vás bude súdiť iba na základe práce, ktorú robíte, uniká pointa. Na tom, kto ste a ako sa správate k ľuďom, bude vždy záležať viac ako na vašej kariére.

Je lákavé niekoho súdiť podľa práce, ktorú robí, alebo koľko peňazí zarába. Keď zomriete, nikto si na to nespomenie. Budú si pamätať kým ste boli a aké pocity ste im navodili.

 

5. Všetci sa môžeme stať našim obľúbeným hrdinom

Nestrávte celý život uctievaním hrdinov. Čokoľvek urobil váš obľúbený hrdina, môžete urobiť tiež. Nechýba vám nič, čo by vám bránilo v dosiahnutí čohokoľvek.

Väčšina vašich hrdinov pochádzala z najtemnejších miest a vydržali aj tie najťažšie výzvy – pravdepodobne preto sú práve oni vašim hrdinom.

 

6. Jediná osoba (ako vy) môže zmeniť svet

Zmena sa vždy začína u jednej osoby. Máte hlas a to je všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať zmenu. Zmena si však vyžaduje čas. Ak sa zaviažete k zmene, môžete zmeniť svet aj vy.

Väčšina ľudí, ktorí zmenia svet, nikdy nezačína myšlienkou, že to urobí. Hľadajte zmeny a použite svoj hlas.

 

7. Nikto nie je ako vy

Preto môžete prestať porovnávať seba s ostatnými. Ste jedineční a to je to, čo na vás všetci milujú.

Život nie je o tom žiť rovnaký sen ako náš obľúbený idol. Život je o žití podľa vlastných podmienok. Možno budete musieť ísť na 7 pohovorov, aby ste dostali prácu. Možno začnete podnikať až vo veku 63 rokov. Možno sa rozhodnete nosiť každý deň rovnaké oblečenie, pretože si neznášate vyberať.

Všetko sú to rozhodnutia, ktoré môžete urobiť a to je tá zábavná časť. Keď si uvedomíte, že všetko je vaša voľba, uvidíte krásu života, ktorá bola predtým skrytá.

 

8. Na jednoduchosti nie je nič zlé

Na jednoduchý život sa niekedy pozerá zvrchu. Mať jednoduchosť vo svojom živote znamená, že môžete nájsť zmysel oveľa jednoduchšie. Menej možností, laserový fokus.

Nepodceňujte jednoduchý život. Zložitosť prináša problémy. Jednoduchosť prináša jasnosť.

 

9. Dnešok je oslavou

Zobudili ste sa. Nie všetci mali to šťastie.

Môžete dýchať, chodiť a objať svojho partnera. Ste zdraví, nesedíte v nemocnici a neumierate na smrteľné ochorenie ako je rakovina. Život nie je taký zlý.

Oslávte život, inak ho budete brať ako samozrejmosť.

 

10. Odpoveď je zvyčajne „prepáč“

Väčšina veľkých problémov začína, keď jedna strana odmietne pripustiť, že sa mýli. Keď sa ospravedlníte, vaše ego utrpí porážku, ale umožní vám to prekonať problémy.

Môžete buď žiť s problémami, alebo sa môžete naučiť povedať prepáč. Vyberte si „prepáč“.

 

11. Na jednoduchej správe záleží

Všetci žijeme s problémami, o ktorých väčšina z nás nič nevie. Rozdiel môže byť v jednoduchej správe s niekým, koho poznáte alebo milujete.

Aj malé množstvo láskavosti môže zabrániť tomu, kto má najtemnejšie dni, urobiť niečo, čo bude ľutovať.

 

12. Vždy môžete začať odznova

Ak veci nefungujú, je to v poriadku. Vždy dostanete druhú šancu. Vždy je viac času.

Nie je potrebné lipnúť na zlyhaní. Začnite odznovu, poučte sa z lekcie a snažte sa o 1% viac ako minule. Ak tento proces budete opakovať dostatočne často, nakoniec dosiahnete svoj cieľ.

Nepodarené začiatky sú znamením, že napredujete. Nikto nezískal Oscara za svoj prvý film.

Prečítajte si tiež: Úspech nevedie k šťastiu. Tu je dôvod

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Tim Denning

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «